KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 2153071
*
nr 215 3071
Tavla
Pastell & kol, Stallmotiv, Bär sign, 32 x 40
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär sign konst pastell & kol stallmotiv tavla
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8023 Tavla
trä, Rustic Marlin, USA, 34x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:28
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Tavla
nr 215 3071
Tavla
Pastell & kol, Stallmotiv, Bär sign, 32 x 40
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2003 |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär sign konst pastell & kol stallmotiv tavla
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8023 Tavla
trä, Rustic Marlin, USA, 34x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:28 -
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



