SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tårtspadar 12555368
nr 1255 5368
Tårtspadar
2 st, silver, 1800-tal. Längd: 27-31. Vikt: ca 170 g
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 maj 2019
kl 20:56:25
19/5 10:54:08
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver