Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 9287543



*

nr 928 7543


Stolar

4 st, Swedish Grace, möjligen Axel Einar Hjort för E Pettersson, Gefle


Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 december 2014
kl 19:57:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/11 13:34:37 1      250 kr
28/11 15:15:20 2      200 kr
28/11 15:15:20 1      250 kr (Budbetjänt)
30/11 13:14:50 3      1.000 kr
1/12 19:50:36 4      900 kr
1/12 19:50:36 3      1.000 kr (Budbetjänt)
1/12 19:50:57 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle karmstol karmstolar stol stolar svensk keramik svenska keramiker swedish grace
  • 8162 BaljfÃ¥tölj
    sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 8164 Bergère
    Gustaviansk stil
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8163 Bergèrer
    ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 8152 Dantestol
    ek, grön/röd, kretong
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:26
  • 1011 FÃ¥tölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 1012 FÃ¥tölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:59




Ladda ner broschyr