MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 11686323
nr 1168 6323
Stol
barock, sitthöjd 45 cm, senare klädsel
Kondition: slitage och spicka
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 mars 2018
kl 20:45:13
12/3 20:40:13
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.