![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9241125
*
nr 924 1125
Spegel
Valnöt, höjd: 90
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 18:29:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 11:42:59
1
100 kr
11/11 12:49:08
2
350 kr
12/11 19:29:33
3
200 kr
12/11 19:29:33
2
250 kr (Budbetjänt)
12/11 19:30:10
3
300 kr
12/11 19:30:10
2
350 kr (Budbetjänt)
13/11 15:13:14
4
600 kr
16/11 18:06:36
5
800 kr
17/11 16:57:51
6
1.100 kr
17/11 18:16:22
7
1.100 kr
17/11 18:16:22
6
1.100 kr (Budbetjänt)
17/11 18:16:44
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 924 1125
Spegel
Valnöt, höjd: 90
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 11:42:59 | 1 | 100 kr |
11/11 12:49:08 | 2 | 350 kr |
12/11 19:29:33 | 3 | 200 kr |
12/11 19:29:33 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
12/11 19:30:10 | 3 | 300 kr |
12/11 19:30:10 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/11 15:13:14 | 4 | 600 kr |
16/11 18:06:36 | 5 | 800 kr |
17/11 16:57:51 | 6 | 1.100 kr |
17/11 18:16:22 | 7 | 1.100 kr |
17/11 18:16:22 | 6 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
17/11 18:16:44 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23