![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166451
*
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:11:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 13:01:31
1
1.500 kr
6/10 20:02:56
2
1.100 kr
6/10 20:02:56
1
1.200 kr (Budbetjänt)
6/10 20:03:33
2
1.300 kr
6/10 20:03:33
1
1.400 kr (Budbetjänt)
6/10 20:04:23
2
1.500 kr
6/10 20:04:23
1
1.500 kr (Budbetjänt)
6/10 20:05:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 13:01:31 | 1 | 1.500 kr |
6/10 20:02:56 | 2 | 1.100 kr |
6/10 20:02:56 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:03:33 | 2 | 1.300 kr |
6/10 20:03:33 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:04:23 | 2 | 1.500 kr |
6/10 20:04:23 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:05:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53