ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5577149
*
nr 557 7149
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 115
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 19:48:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 14:32:57
1
2.500 kr
8/12 19:32:29
2
900 kr
8/12 19:33:13
2
1.100 kr
8/12 19:33:48
2
1.300 kr
8/12 19:34:30
2
1.600 kr
8/12 19:35:23
2
1.800 kr
8/12 19:37:57
2
2.100 kr
8/12 19:40:38
2
2.300 kr
8/12 19:41:35
2
2.500 kr
8/12 19:43:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 557 7149
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 115
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 14:32:57 | 1 | 2.500 kr |
8/12 19:32:29 | 2 | 900 kr |
8/12 19:33:13 | 2 | 1.100 kr |
8/12 19:33:48 | 2 | 1.300 kr |
8/12 19:34:30 | 2 | 1.600 kr |
8/12 19:35:23 | 2 | 1.800 kr |
8/12 19:37:57 | 2 | 2.100 kr |
8/12 19:40:38 | 2 | 2.300 kr |
8/12 19:41:35 | 2 | 2.500 kr |
8/12 19:43:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53