ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14477266
*
nr 1447 7266
Spegel
Teak, 88x45 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 19:05:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 18:11:21
1
250 kr
7/2 18:56:49
2
150 kr
7/2 18:56:49
1
200 kr (Budbetjänt)
7/2 18:58:22
2
250 kr
7/2 18:58:22
1
250 kr (Budbetjänt)
7/2 19:00:06
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1447 7266
Spegel
Teak, 88x45 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 18:11:21 | 1 | 250 kr |
| 7/2 18:56:49 | 2 | 150 kr |
| 7/2 18:56:49 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/2 18:58:22 | 2 | 250 kr |
| 7/2 18:58:22 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 7/2 19:00:06 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



