![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7462470
*
nr 746 2470
Spegel
20 tals-stil, 125x55
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 17:45:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 23:31:25
1
100 kr
11/3 12:38:55
2
200 kr
12/3 12:56:51
3
200 kr
12/3 12:57:04
3
300 kr
12/3 12:57:50
3
350 kr
12/3 14:35:42
4
300 kr
12/3 14:36:23
4
400 kr
12/3 16:48:43
5
450 kr
12/3 17:31:37
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 746 2470
Spegel
20 tals-stil, 125x55
Kondition: skadad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 23:31:25 | 1 | 100 kr |
11/3 12:38:55 | 2 | 200 kr |
12/3 12:56:51 | 3 | 200 kr |
12/3 12:57:04 | 3 | 300 kr |
12/3 12:57:50 | 3 | 350 kr |
12/3 14:35:42 | 4 | 300 kr |
12/3 14:36:23 | 4 | 400 kr |
12/3 16:48:43 | 5 | 450 kr |
12/3 17:31:37 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53