![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663368
*
nr 766 3368
Spegel
solformad, Dia75
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 17:34:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 23:21:50
1
1.200 kr
23/6 00:34:49
2
150 kr
1/7 23:16:18
3
350 kr
1/7 23:16:34
3
550 kr
1/7 23:16:56
3
900 kr
1/7 23:17:37
3
1.500 kr
2/7 17:25:53
1
1.400 kr
2/7 17:26:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 766 3368
Spegel
solformad, Dia75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 23:21:50 | 1 | 1.200 kr |
23/6 00:34:49 | 2 | 150 kr |
1/7 23:16:18 | 3 | 350 kr |
1/7 23:16:34 | 3 | 550 kr |
1/7 23:16:56 | 3 | 900 kr |
1/7 23:17:37 | 3 | 1.500 kr |
2/7 17:25:53 | 1 | 1.400 kr |
2/7 17:26:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53