![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4765017
*
nr 476 5017
Spegel
Solformad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:24:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 14:51:27
1
1.300 kr
13/7 19:33:39
2
1.100 kr
16/7 00:59:59
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 476 5017
Spegel
Solformad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 14:51:27 | 1 | 1.300 kr |
13/7 19:33:39 | 2 | 1.100 kr |
16/7 00:59:59 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53