ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12804341
*
nr 1280 4341
Spegel
smide / blyinfattat glas, 128x64 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 21:01:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 12:54:29
1
100 kr
7/10 20:56:53
2
Vinnande bud
7/10 20:57:28
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas smide spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1280 4341
Spegel
smide / blyinfattat glas, 128x64 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 12:54:29 | 1 | 100 kr |
| 7/10 20:56:53 | 2 | Vinnande bud |
| 7/10 20:57:28 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas smide spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



