![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10267664
*
nr 1026 7664
Spegel
smide, höjd: 129 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 20:49:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 13:43:40
1
250 kr
21/3 18:21:51
2
150 kr
21/3 18:21:51
1
200 kr (Budbetjänt)
21/3 18:35:49
3
400 kr
21/3 18:39:23
1
350 kr
21/3 18:39:23
3
400 kr (Budbetjänt)
21/3 18:39:48
1
450 kr
21/3 20:44:30
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: smide spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1026 7664
Spegel
smide, höjd: 129 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 13:43:40 | 1 | 250 kr |
21/3 18:21:51 | 2 | 150 kr |
21/3 18:21:51 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
21/3 18:35:49 | 3 | 400 kr |
21/3 18:39:23 | 1 | 350 kr |
21/3 18:39:23 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
21/3 18:39:48 | 1 | 450 kr |
21/3 20:44:30 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: smide spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53