ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6856664
*
nr 685 6664
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 144
Utrop:
500 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2011
kl 18:39:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 14:32:31
1
500 kr
4/3 19:46:21
2
500 kr
4/3 19:46:31
2
700 kr
6/3 04:09:48
3
600 kr
6/3 04:10:12
3
700 kr
6/3 04:10:36
3
800 kr
7/3 18:22:43
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 685 6664
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 144
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/3 14:32:31 | 1 | 500 kr |
| 4/3 19:46:21 | 2 | 500 kr |
| 4/3 19:46:31 | 2 | 700 kr |
| 6/3 04:09:48 | 3 | 600 kr |
| 6/3 04:10:12 | 3 | 700 kr |
| 6/3 04:10:36 | 3 | 800 kr |
| 7/3 18:22:43 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



