ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663197
*
nr 766 3197
Spegel
Sent 1800-tal, längd: 93, höjd: 108
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 18:06:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 20:39:19
1
1.000 kr
2/7 16:08:35
2
1.200 kr
2/7 17:59:12
3
1.200 kr
2/7 17:59:32
3
Vinnande bud
2/7 18:01:14
4
1.400 kr
2/7 18:04:42
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 766 3197
Spegel
Sent 1800-tal, längd: 93, höjd: 108
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 20:39:19 | 1 | 1.000 kr |
2/7 16:08:35 | 2 | 1.200 kr |
2/7 17:59:12 | 3 | 1.200 kr |
2/7 17:59:32 | 3 | Vinnande bud |
2/7 18:01:14 | 4 | 1.400 kr |
2/7 18:04:42 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57