ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8347065
*
nr 834 7065
Spegel
Sengustaviansk, Kompleterard, Hallstämpel, höjd: 82 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2013
kl 18:23:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 16:26:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallstämpel kompleterard sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 834 7065
Spegel
Sengustaviansk, Kompleterard, Hallstämpel, höjd: 82 cm
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/6 16:26:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallstämpel kompleterard sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



