ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4025105
*
nr 402 5105
Spegel
sekelskifte, höjd: 64
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 13:49:37
1
Vinnande bud
27/3 11:47:56
2
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
9116 Pigtittare
björkrotsfanér, bredd, 44. Djup: 25 cm, höjd: 76 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:26
-
9048 Spegel
1930-tal, diameter: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:35
-
9039 Spegel
85x54cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:33
-
9127 Spegel
blyglas, grön dekor, 95x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:51
-
9038 Spegel
Empirestil, 85x36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:16
-
9040 Spegel
Fasettslipat glas, guldbemålad. Höjd: 87 cm, bredd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:53
*
Spegel
nr 402 5105
Spegel
sekelskifte, höjd: 64
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 13:49:37 | 1 | Vinnande bud |
27/3 11:47:56 | 2 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
9116 Pigtittare
björkrotsfanér, bredd, 44. Djup: 25 cm, höjd: 76 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:26 -
9048 Spegel
1930-tal, diameter: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:35 -
9039 Spegel
85x54cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:33
-
9127 Spegel
blyglas, grön dekor, 95x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:51 -
9038 Spegel
Empirestil, 85x36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:16 -
9040 Spegel
Fasettslipat glas, guldbemålad. Höjd: 87 cm, bredd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:53