Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 10706013



*

nr 1070 6013


Spegel

Rund, diameter: 68 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 november 2016
kl 18:14:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 23:45:10 1      400 kr
20/11 22:15:54 1      800 kr
20/11 22:20:56 2      150 kr
20/11 22:20:56 1      200 kr (Budbetjänt)
20/11 22:21:14 2      250 kr
20/11 22:21:14 1      300 kr (Budbetjänt)
20/11 22:22:22 2      350 kr
20/11 22:22:22 1      400 kr (Budbetjänt)
21/11 18:06:14 3      450 kr
21/11 18:06:14 1      500 kr (Budbetjänt)
21/11 18:06:49 4      700 kr
21/11 18:06:49 1      800 kr (Budbetjänt)
21/11 18:07:11 4      1.000 kr
21/11 18:07:44 1      1.200 kr
21/11 18:07:58 1      1.200 kr
21/11 18:08:30 1      Vinnande bud
21/11 18:09:41 4      1.300 kr
21/11 18:09:41 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6668 Spegel
    Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:54




Ladda ner broschyr