ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10615280
*
nr 1061 5280
Spegel
Rokokostil, höjd: 103 cm
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 18:48:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 11:15:45
1
200 kr
10/10 15:04:45
2
150 kr
10/10 15:04:45
1
200 kr (Budbetjänt)
10/10 15:09:09
2
250 kr
10/10 18:43:36
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1061 5280
Spegel
Rokokostil, höjd: 103 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 11:15:45 | 1 | 200 kr |
10/10 15:04:45 | 2 | 150 kr |
10/10 15:04:45 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/10 15:09:09 | 2 | 250 kr |
10/10 18:43:36 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53