ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14688082
*
nr 1468 8082
Spegel
rokokostil, 84x43 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:03:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 21:48:03
1
100 kr
19/5 21:48:52
1
300 kr
23/5 10:54:31
2
200 kr
23/5 10:54:31
1
250 kr (Budbetjänt)
24/5 07:21:32
3
300 kr
24/5 07:21:32
1
300 kr (Budbetjänt)
24/5 07:21:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9038 Spegel
Empirestil, 85x36 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:55
-
9040 Spegel
Fasettslipat glas, guldbemålad. Höjd: 87 cm, bredd..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:37
-
3047 Spegel
Förgylld ram, 82x100 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:15
-
3026 Spegel
förgylld, 63x53 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:22
-
9035 Spegel
Karl Johan, Intarsia, 96x36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:48
-
9034 Spegel
med hylla, bemålad. Höjd: 66 cm. Bredd: 34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:08
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1468 8082
Spegel
rokokostil, 84x43 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 21:48:03 | 1 | 100 kr |
19/5 21:48:52 | 1 | 300 kr |
23/5 10:54:31 | 2 | 200 kr |
23/5 10:54:31 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
24/5 07:21:32 | 3 | 300 kr |
24/5 07:21:32 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
24/5 07:21:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9038 Spegel
Empirestil, 85x36 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:55 -
9040 Spegel
Fasettslipat glas, guldbemålad. Höjd: 87 cm, bredd..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:37 -
3047 Spegel
Förgylld ram, 82x100 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:15
-
3026 Spegel
förgylld, 63x53 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:22 -
9035 Spegel
Karl Johan, Intarsia, 96x36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:48 -
9034 Spegel
med hylla, bemålad. Höjd: 66 cm. Bredd: 34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:08