![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9671424
*
nr 967 1424
Spegel
rokokostil, höjd: 110 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 20:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 17:45:43
1
Vinnande bud
15/6 10:28:20
2
700 kr
15/6 10:28:20
1
800 kr (Budbetjänt)
15/6 10:28:35
2
900 kr
15/6 10:28:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 967 1424
Spegel
rokokostil, höjd: 110 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 17:45:43 | 1 | Vinnande bud |
15/6 10:28:20 | 2 | 700 kr |
15/6 10:28:20 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/6 10:28:35 | 2 | 900 kr |
15/6 10:28:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15