![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7931427
*
nr 793 1427
Spegel
Rokokostil, höjd: 103
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 18:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 17:30:58
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 793 1427
Spegel
Rokokostil, höjd: 103
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 17:30:58 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19 -
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27