ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9241474
*
nr 924 1474
Spegel
Rektangulär, höjd: 123
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:57:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 18:50:04
1
700 kr
17/11 19:45:04
2
800 kr
17/11 19:47:49
3
900 kr
17/11 19:48:41
1
1.000 kr
17/11 19:52:05
3
1.100 kr
17/11 19:52:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 924 1474
Spegel
Rektangulär, höjd: 123
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 18:50:04 | 1 | 700 kr |
17/11 19:45:04 | 2 | 800 kr |
17/11 19:47:49 | 3 | 900 kr |
17/11 19:48:41 | 1 | 1.000 kr |
17/11 19:52:05 | 3 | 1.100 kr |
17/11 19:52:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53