![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13636808
*
nr 1363 6808
Spegel
Rektangulär, 89x38 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 19:19:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 20:09:21
1
400 kr
30/11 19:07:38
2
150 kr
30/11 19:07:38
1
200 kr (Budbetjänt)
30/11 19:08:25
2
250 kr
30/11 19:08:25
1
300 kr (Budbetjänt)
30/11 19:11:26
2
350 kr
30/11 19:11:26
1
400 kr (Budbetjänt)
30/11 19:14:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1363 6808
Spegel
Rektangulär, 89x38 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 20:09:21 | 1 | 400 kr |
30/11 19:07:38 | 2 | 150 kr |
30/11 19:07:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
30/11 19:08:25 | 2 | 250 kr |
30/11 19:08:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
30/11 19:11:26 | 2 | 350 kr |
30/11 19:11:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
30/11 19:14:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53