ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3091592
*
nr 309 1592
Spegel
rekt,förg.
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 13 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 12:42:55
1
150 kr
11/4 14:35:44
2
250 kr
12/4 10:20:15
3
300 kr
12/4 12:53:19
3
ledande budet*
13/4 10:41:56
1
350 kr
13/4 14:47:27
3
Vinnande bud
13/4 14:48:16
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rekt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 309 1592
Spegel
rekt,förg.
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 13 april 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/4 12:42:55 | 1 | 150 kr |
| 11/4 14:35:44 | 2 | 250 kr |
| 12/4 10:20:15 | 3 | 300 kr |
| 12/4 12:53:19 | 3 | ledande budet* |
| 13/4 10:41:56 | 1 | 350 kr |
| 13/4 14:47:27 | 3 | Vinnande bud |
| 13/4 14:48:16 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rekt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



