Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 11446517



*

nr 1144 6517


Philippe Starck

(f. 1949), Frankrike


Kartell, 'Only Me', Plexi / spegelglas, höjd: 180 cm, djup: 82 cm


Philippe Starck, fransk formgivare född 1949.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

5.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 november 2017
kl 18:28:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/11 18:08:28 1      2.400 kr
20/11 18:10:18 1      2.600 kr
20/11 18:12:30 2      4.200 kr
20/11 18:12:52 1      3.200 kr
20/11 18:12:52 2      3.400 kr (Budbetjänt)
20/11 18:13:07 1      4.600 kr
20/11 18:13:33 2      5.200 kr
20/11 18:14:25 2      5.400 kr
20/11 18:18:14 1      5.400 kr
20/11 18:18:14 2      5.400 kr (Budbetjänt)
20/11 18:18:28 1      5.600 kr
20/11 18:23:11 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Philippe Starck

Philippe Starck, fransk formgivare född 1949.

Läs mer om Philippe Starck
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt kartell philippe starck plexi spegel spegelglas speglar
  • 8202 Skänk
    med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:51
  • 8291 Spegel
    1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:03
  • 8195 Spegel
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:18
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:12
  • 8125 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:07
  • 8184 Spegellampetter
    Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr