ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14445303
*
nr 1444 5303
Spegel
Oval, 75x55 cm
Kondition: slitage
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 20:40:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 13:43:15
1
100 kr
23/1 16:08:59
2
150 kr
24/1 16:31:22
3
200 kr
24/1 16:56:36
4
250 kr
24/1 17:05:52
3
300 kr
24/1 18:02:50
4
350 kr
24/1 19:09:50
5
1.000 kr
24/1 19:56:17
6
450 kr
24/1 19:56:17
5
500 kr (Budbetjänt)
24/1 20:28:28
6
800 kr
24/1 20:28:28
5
900 kr (Budbetjänt)
24/1 20:32:26
6
1.100 kr
24/1 20:35:38
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1444 5303
Spegel
Oval, 75x55 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 13:43:15 | 1 | 100 kr |
| 23/1 16:08:59 | 2 | 150 kr |
| 24/1 16:31:22 | 3 | 200 kr |
| 24/1 16:56:36 | 4 | 250 kr |
| 24/1 17:05:52 | 3 | 300 kr |
| 24/1 18:02:50 | 4 | 350 kr |
| 24/1 19:09:50 | 5 | 1.000 kr |
| 24/1 19:56:17 | 6 | 450 kr |
| 24/1 19:56:17 | 5 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 24/1 20:28:28 | 6 | 800 kr |
| 24/1 20:28:28 | 5 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 24/1 20:32:26 | 6 | 1.100 kr |
| 24/1 20:35:38 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



