![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8347085
*
nr 834 7085
Spegel
omkring 1900, höjd: 83 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2013
kl 20:32:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 21:26:22
1
150 kr
16/6 03:03:48
2
500 kr
16/6 18:47:24
3
250 kr
16/6 18:47:57
3
350 kr
16/6 18:48:34
3
450 kr
16/6 18:48:58
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 834 7085
Spegel
omkring 1900, höjd: 83 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 21:26:22 | 1 | 150 kr |
16/6 03:03:48 | 2 | 500 kr |
16/6 18:47:24 | 3 | 250 kr |
16/6 18:47:57 | 3 | 350 kr |
16/6 18:48:34 | 3 | 450 kr |
16/6 18:48:58 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53