ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17409239
*
nr 1740 9239
Spegel
nyrokokostil. Förgylld, 115x80 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2025
kl 20:18:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 14:17:51
1
1.500 kr
16/11 19:20:47
2
1.200 kr
16/11 19:20:47
1
1.300 kr (Budbetjänt)
16/11 19:20:55
2
1.400 kr
16/11 19:20:55
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/11 19:21:01
2
1.600 kr
17/11 19:20:23
1
1.700 kr
17/11 19:39:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene nyrokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1740 9239
Spegel
nyrokokostil. Förgylld, 115x80 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/11 14:17:51 | 1 | 1.500 kr |
| 16/11 19:20:47 | 2 | 1.200 kr |
| 16/11 19:20:47 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 16/11 19:20:55 | 2 | 1.400 kr |
| 16/11 19:20:55 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 16/11 19:21:01 | 2 | 1.600 kr |
| 17/11 19:20:23 | 1 | 1.700 kr |
| 17/11 19:39:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene nyrokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



