ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6572183
*
nr 657 2183
Spegel
Nyrokokostil, höjd: 88
Kondition: lagad
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2010
kl 19:40:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 13:54:16
1
100 kr
17/9 22:01:41
2
200 kr
19/9 14:17:37
3
200 kr
19/9 14:26:04
3
250 kr
20/9 16:10:50
2
300 kr
20/9 18:59:27
4
450 kr
20/9 19:30:21
5
400 kr
20/9 19:30:45
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: lagad
nr 657 2183
Spegel
Nyrokokostil, höjd: 88
Kondition: lagad
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 13:54:16 | 1 | 100 kr |
| 17/9 22:01:41 | 2 | 200 kr |
| 19/9 14:17:37 | 3 | 200 kr |
| 19/9 14:26:04 | 3 | 250 kr |
| 20/9 16:10:50 | 2 | 300 kr |
| 20/9 18:59:27 | 4 | 450 kr |
| 20/9 19:30:21 | 5 | 400 kr |
| 20/9 19:30:45 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



