ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5202386
*
nr 520 2386
Spegel
Nyrokoko, höjd: 38
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2008
kl 17:59:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 10:23:43
1
100 kr
18/4 14:47:12
2
150 kr
19/4 13:58:28
3
200 kr
21/4 13:54:35
4
550 kr
21/4 14:00:27
5
350 kr
21/4 14:02:44
5
800 kr
21/4 17:24:23
3
650 kr
21/4 17:26:13
3
750 kr
21/4 17:30:23
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 520 2386
Spegel
Nyrokoko, höjd: 38
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/4 10:23:43 | 1 | 100 kr |
| 18/4 14:47:12 | 2 | 150 kr |
| 19/4 13:58:28 | 3 | 200 kr |
| 21/4 13:54:35 | 4 | 550 kr |
| 21/4 14:00:27 | 5 | 350 kr |
| 21/4 14:02:44 | 5 | 800 kr |
| 21/4 17:24:23 | 3 | 650 kr |
| 21/4 17:26:13 | 3 | 750 kr |
| 21/4 17:30:23 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



