ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10357109
*
nr 1035 7109
Spegel
Nyrokoko, höjd: 170 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 18:27:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 16:39:08
1
Vinnande bud
2/5 18:19:45
2
800 kr
2/5 18:19:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1035 7109
Spegel
Nyrokoko, höjd: 170 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 16:39:08 | 1 | Vinnande bud |
| 2/5 18:19:45 | 2 | 800 kr |
| 2/5 18:19:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



