ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6296467
*
nr 629 6467
Spegel
73x65, nyproduktion
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2010
kl 19:51:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 12:14:03
1
350 kr
15/3 16:52:51
2
450 kr
15/3 19:40:27
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 629 6467
Spegel
73x65, nyproduktion
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 12:14:03 | 1 | 350 kr |
| 15/3 16:52:51 | 2 | 450 kr |
| 15/3 19:40:27 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



