ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10392306
*
nr 1039 2306
Spegel
nutida tillverkning, 163x62
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 19:08:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 20:06:22
1
600 kr
23/5 18:23:37
2
600 kr
23/5 18:23:37
1
600 kr (Budbetjänt)
23/5 18:30:06
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1039 2306
Spegel
nutida tillverkning, 163x62
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 20:06:22 | 1 | 600 kr |
23/5 18:23:37 | 2 | 600 kr |
23/5 18:23:37 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
23/5 18:30:06 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53