ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10436055
*
nr 1043 6055
Spegel
116x70, nutida tillverkning
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2016
kl 18:45:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 18:32:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1043 6055
Spegel
116x70, nutida tillverkning
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 18:32:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53