ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13603338
*
nr 1360 3338
Spegel
nutida, 145x115 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 19:27:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 15:43:09
1
1.000 kr
16/11 15:44:24
1
1.500 kr
16/11 16:07:18
2
1.500 kr
16/11 16:07:18
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/11 16:07:46
2
2.000 kr
16/11 16:09:37
1
Vinnande bud
16/11 16:11:05
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1360 3338
Spegel
nutida, 145x115 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 15:43:09 | 1 | 1.000 kr |
| 16/11 15:44:24 | 1 | 1.500 kr |
| 16/11 16:07:18 | 2 | 1.500 kr |
| 16/11 16:07:18 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 16/11 16:07:46 | 2 | 2.000 kr |
| 16/11 16:09:37 | 1 | Vinnande bud |
| 16/11 16:11:05 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



