ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7143176
*
nr 714 3176
Spegel
Metall/porslin, Dia50
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2011
kl 17:44:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 02:06:13
1
300 kr
12/9 12:58:36
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 714 3176
Spegel
Metall/porslin, Dia50
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 02:06:13 | 1 | 300 kr |
| 12/9 12:58:36 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



