![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5026502
*
nr 502 6502
Spegel
metall, höjd: 110, (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2008
kl 16:44:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 11:52:10
1
500 kr
7/1 12:23:05
2
350 kr
7/1 15:09:01
3
900 kr
7/1 15:44:04
1
750 kr
7/1 15:44:33
1
1.000 kr
7/1 15:47:24
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 502 6502
Spegel
metall, höjd: 110, (nyproduktion)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 11:52:10 | 1 | 500 kr |
7/1 12:23:05 | 2 | 350 kr |
7/1 15:09:01 | 3 | 900 kr |
7/1 15:44:04 | 1 | 750 kr |
7/1 15:44:33 | 1 | 1.000 kr |
7/1 15:47:24 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53