ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3055241
*
nr 305 5241
Spegel
Med upphängning, grönmålad
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 20:12:04
1
250 kr
17/3 20:28:50
2
350 kr
19/3 12:43:16
3
400 kr
19/3 14:05:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grönmålad spegel speglar upphängning
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 305 5241
Spegel
Med upphängning, grönmålad
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 20:12:04 | 1 | 250 kr |
| 17/3 20:28:50 | 2 | 350 kr |
| 19/3 12:43:16 | 3 | 400 kr |
| 19/3 14:05:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grönmålad spegel speglar upphängning
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



