ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8862038
*
nr 886 2038
Spegel
med konsol, stenskiva, rokokostil
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:03:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 17:11:01
1
1.000 kr
7/4 18:37:57
2
1.100 kr
7/4 18:52:57
3
1.200 kr
7/4 18:57:54
2
1.300 kr
7/4 18:58:51
3
ledande budet*
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar stenskiva
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 886 2038
Spegel
med konsol, stenskiva, rokokostil
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/4 17:11:01 | 1 | 1.000 kr |
| 7/4 18:37:57 | 2 | 1.100 kr |
| 7/4 18:52:57 | 3 | 1.200 kr |
| 7/4 18:57:54 | 2 | 1.300 kr |
| 7/4 18:58:51 | 3 | ledande budet* |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar stenskiva
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



