ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663039
*
nr 766 3039
Spegel
+ konsoll, höjd: 144+ 73
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 17:17:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 15:13:11
1
150 kr
30/6 17:01:46
2
250 kr
30/6 21:17:30
3
250 kr
30/6 21:18:00
3
300 kr
1/7 12:35:17
2
350 kr
2/7 16:14:02
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsoll spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 766 3039
Spegel
+ konsoll, höjd: 144+ 73
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 15:13:11 | 1 | 150 kr |
30/6 17:01:46 | 2 | 250 kr |
30/6 21:17:30 | 3 | 250 kr |
30/6 21:18:00 | 3 | 300 kr |
1/7 12:35:17 | 2 | 350 kr |
2/7 16:14:02 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsoll spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53