ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10605238
*
nr 1060 5238
Spegel
+ konsolbord, 1890-tal respektive nyrokoko, höjd: 158+ 62 cm
Kondition: skadad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2016
kl 19:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 17:10:03
1
1.200 kr
29/9 21:01:26
2
1.300 kr
3/10 19:39:33
3
1.600 kr
3/10 19:42:03
4
Vinnande bud
3/10 19:43:17
3
1.900 kr
3/10 19:43:17
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1060 5238
Spegel
+ konsolbord, 1890-tal respektive nyrokoko, höjd: 158+ 62 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/9 17:10:03 | 1 | 1.200 kr |
| 29/9 21:01:26 | 2 | 1.300 kr |
| 3/10 19:39:33 | 3 | 1.600 kr |
| 3/10 19:42:03 | 4 | Vinnande bud |
| 3/10 19:43:17 | 3 | 1.900 kr |
| 3/10 19:43:17 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



