ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7212507
*
nr 721 2507
Spegel, + konsolbord, 1800-tal, höjd: 120+ 85
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2011
kl 18:59:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 16:53:00
1
1.300 kr
20/10 22:15:06
2
1.500 kr
20/10 22:18:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
nr 721 2507
Spegel, + konsolbord, 1800-tal, höjd: 120+ 85
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 16:53:00 | 1 | 1.300 kr |
| 20/10 22:15:06 | 2 | 1.500 kr |
| 20/10 22:18:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



