ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10177381
*
nr 1017 7381
Spegel
+ konsolbord, höjd: 109+ 75
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 18:10:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 16:04:18
1
1.000 kr
8/2 17:55:48
2
1.100 kr
8/2 17:56:33
1
1.200 kr
8/2 17:58:04
2
1.500 kr
8/2 17:59:08
1
1.500 kr
8/2 17:59:08
2
1.500 kr (Budbetjänt)
8/2 17:59:16
1
1.600 kr
8/2 18:03:06
2
1.700 kr
8/2 18:03:58
1
1.800 kr
8/2 18:05:07
3
1.900 kr
8/2 18:05:45
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1017 7381
Spegel
+ konsolbord, höjd: 109+ 75
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 16:04:18 | 1 | 1.000 kr |
8/2 17:55:48 | 2 | 1.100 kr |
8/2 17:56:33 | 1 | 1.200 kr |
8/2 17:58:04 | 2 | 1.500 kr |
8/2 17:59:08 | 1 | 1.500 kr |
8/2 17:59:08 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
8/2 17:59:16 | 1 | 1.600 kr |
8/2 18:03:06 | 2 | 1.700 kr |
8/2 18:03:58 | 1 | 1.800 kr |
8/2 18:05:07 | 3 | 1.900 kr |
8/2 18:05:45 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23