MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 11565305

nr 1156 5305

MIRROR

+ console, Victorian style, spegelns mått: 150x70, konsolbordets, height: 35 cm, wear, damages.

+ konsol, nyrokoko, spegelns mått: 150x70, konsolbordets, höjd: 35 cm

Condition: slitage, skador

1500

SEK 1400

Monday January 22 2018
at 20:21:22

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.