ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3638674
*
nr 363 8674
Spegel
KJ, H53
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 21:26:41
1
400 kr
30/5 11:21:58
2
500 kr
30/5 12:16:52
3
Vinnande bud
30/5 15:53:42
2
600 kr
30/5 15:54:34
2
700 kr
30/5 15:56:07
2
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 363 8674
Spegel
KJ, H53
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 21:26:41 | 1 | 400 kr |
30/5 11:21:58 | 2 | 500 kr |
30/5 12:16:52 | 3 | Vinnande bud |
30/5 15:53:42 | 2 | 600 kr |
30/5 15:54:34 | 2 | 700 kr |
30/5 15:56:07 | 2 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57