ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5908521
*
nr 590 8521
Spegel
Karl-Johan, mahogny, höjd. 117
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 18:39:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 18:17:22
1
250 kr
11/7 15:41:54
2
300 kr
11/7 15:42:10
2
350 kr
12/7 21:35:20
1
600 kr
13/7 16:57:28
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd karl-johan mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 590 8521
Spegel
Karl-Johan, mahogny, höjd. 117
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 18:17:22 | 1 | 250 kr |
11/7 15:41:54 | 2 | 300 kr |
11/7 15:42:10 | 2 | 350 kr |
12/7 21:35:20 | 1 | 600 kr |
13/7 16:57:28 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd karl-johan mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53