ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11585416
*
nr 1158 5416
Spegel
Jon Frisk, Stockholms hallstämpel, 1839 empire, 91x49
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2018
kl 18:54:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 18:41:54
1
1.000 kr
29/1 04:28:49
2
1.000 kr
29/1 04:28:49
1
1.000 kr (Budbetjänt)
29/1 04:29:25
2
Vinnande bud
29/1 04:36:19
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jon frisk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1158 5416
Spegel
Jon Frisk, Stockholms hallstämpel, 1839 empire, 91x49
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 18:41:54 | 1 | 1.000 kr |
| 29/1 04:28:49 | 2 | 1.000 kr |
| 29/1 04:28:49 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 04:29:25 | 2 | Vinnande bud |
| 29/1 04:36:19 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jon frisk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



