ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1731344
*
nr 173 1344
Spegel
Häst-Ok, H81
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 09:13:04
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: häst-ok spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 173 1344
Spegel
Häst-Ok, H81
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 09:13:04 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: häst-ok spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



