ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3091102
*
nr 309 1102
Spegel
Förgylld, H.82
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 13 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 14:39:21
1
200 kr
10/4 15:35:12
2
200 kr
10/4 15:37:23
2
250 kr
11/4 21:28:22
3
350 kr
12/4 19:22:33
4
650 kr
12/4 20:29:32
3
450 kr
12/4 20:30:11
3
550 kr
12/4 20:32:03
3
600 kr
12/4 20:32:34
3
650 kr
12/4 20:33:49
3
ledande budet*
13/4 01:45:37
3
Vinnande bud
13/4 01:46:26
3
justering av budtak
13/4 01:47:19
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 309 1102
Spegel
Förgylld, H.82
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 13 april 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 14:39:21 | 1 | 200 kr |
| 10/4 15:35:12 | 2 | 200 kr |
| 10/4 15:37:23 | 2 | 250 kr |
| 11/4 21:28:22 | 3 | 350 kr |
| 12/4 19:22:33 | 4 | 650 kr |
| 12/4 20:29:32 | 3 | 450 kr |
| 12/4 20:30:11 | 3 | 550 kr |
| 12/4 20:32:03 | 3 | 600 kr |
| 12/4 20:32:34 | 3 | 650 kr |
| 12/4 20:33:49 | 3 | ledande budet* |
| 13/4 01:45:37 | 3 | Vinnande bud |
| 13/4 01:46:26 | 3 | justering av budtak |
| 13/4 01:47:19 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



